fbpx
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Zdjęcie główne artykułu Dziękowanie za błogosławieństwa: Jak wykorzystywać wdzięczność dla dobrego samopoczucia

Dziękowanie za błogosławieństwa: Jak wykorzystywać wdzięczność dla dobrego samopoczucia

Tekst z serii “Kroniki Holistycznego Uzdrawiania: odżywianie ciała, umysłu i duszy w drodze do zdrowia” Nisargi Eryka Dobosza

Witajcie poszukiwacze uzdrowienia i samopoznania!

W świecie, który wydaje się pędzić w nieubłaganym tempie, znalezienie chwil na refleksję i wdzięczność może spełniać rolę niezbędnej latarni morskiej, pozwalającej nawigować naszą podróż życia.

Moc wdzięczności jest transformacyjna; jest kluczem do odblokowania dobrobytu, manifestacji i głębokiego piękna naszej egzystencji.
Kiedy emanujemy stanem wdzięczności, stajemy się promiennymi istotami, będącymi w stanie docenić każdy aspekt życia – od najprostszych przyjemności, po nasze najwznioślejsze marzenia. Znajdując się w tym stanie postrzegamy życie jako obfite, piękne i kipiące błogosławieństwami.

Wdzięczność gwarantuje, że nie przegapimy małych cudów: delikatnych muśnięć słońca na naszej skórze, szeptów wiatru i rozległego płótna nieba.

Prawdziwie głębokie jest to, że wdzięczność pozwala nam naprawdę pojąć fundamentalną prawdę: życie toczy się w idealnym tempie. Nie ma potrzeby się spieszyć, martwić, ani nieustannie czegoś pożądać. Przyjmując wdzięczność, rozumiemy, że życie dostarcza nam wszystkiego, czego potrzebujemy, dokładnie wtedy, gdy tego potrzebujemy.

Nasza ścieżka, nasz cel życiowy oraz nasze unikalne dary, to wszystko części podróży naszej duszy. Kluczem do odblokowania potężnego zestrojenia się z własną duszą jest nasz codzienny stan emocjonalny. Chodzi tu o wyobrażenie sobie, jak byśmy się czuli, gdyby tylko spełniły się nasze najśmielsze marzenia, a następnie odczuwanie tych emocji na co dzień.

Wystarczy obudzić się każdego ranka, postawić stopy na ziemi i wysłać serdeczne  „DZIĘKUJĘ” do wszechświata, do skomplikowanej sieci połączeń natury i do wszystkich ludzi, którzy uświetniają nasze życie – do rodziny, przyjaciół, współpracowników i uczniów. Wszyscy oni stanowią część tej niesamowitej podróży zwanej życiem.

Wdzięczność, w swojej istocie, polega na rozpoznawaniu piękna w rzeczach małych: w subtelnych przyjemnościach, które otaczają nas każdego dnia. To praktyka, kultywowanie wdzięczności za cuda, które często pozostają niezauważone.

W tym pięknym gobelinie ważną rolę odgrywają również wyzwania. Nie są one przeszkodami, lecz kamieniami milowymi, lekcjami, które pomagają nam rozwijać się i ewoluować w bardziej dojrzałe, kochające istoty. Wdzięczność pozwala nam dostrzec pozytywny aspekt każdego wyzwania, ukrytą w nim możliwość rozwoju oraz szansę na zwiększenie swojej rezyliencji.

Krótko mówiąc, wdzięczność jest stanem umysłu, obiektywem, przez który widzimy świat. To sekret dobrobytu, klucz do manifestacji marzeń oraz ścieżka prowadząca do życia w harmonii z celem naszej duszy. Dzięki dostrzeganiu naszych błogosławieństw oraz codziennym przyjmowaniu wdzięczności, wyruszamy w podróż spełnienia, co sprawia, że stajemy się promiennymi istotami miłości i światła.

 

Z serdecznym współczuciem i poświęceniem,

Twój Nisarga

Po więcej śledź facebookowy profil Nisargi – kliknij tutaj

 

Autorem tekstu jest Nisarga Eryk Dobosz – założyciel Integral Body Institute, trener pracy z ciałem i oddechem, terapeuta masażu, certyfikowany w wielu technikach, specjalizujący się w Biodynamicznym Oddechu i Uwalnianiu Traumy (BBTRS), Mięśniowo Powięziowym Uwalnianiu Energetycznym (MER) oraz terapii czaszkowo-krzyżowej i Lomi Lomi Nui.

Udostępnij ten artykuł

Skomentuj

Obecnie nikt nie napisał jeszcze żadnego komentarza. Możesz być pierwszym komentującym!