fbpx
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Baner główny strony Intergral Body Institute

Rozwijaj swój potencjał

Integral Body Insitute (IBI) w 2012 roku stworzył duet Nisarga Eryk Dobosz i Giten Tonkov. W 2014 roku do zespołu dołączył Satyarthi Peloquin. Na gruncie rozważań o tym w jaki sposób możemy być wsparciem i efektywnie dzielić się przełomowymi metodami somatycznymi, którym oddajemy się w pełni i z pasją, stworzyliśmy profesjonalne i uznane centrum szkoleniowe. Naszym celem jest pomaganie innym żyć pełniej, zdrowiej i w sposób bardziej świadomy.

Każdy z nas jest napędzany doświadczeniem rozwijania własnego życiowego potencjału oraz ciągłą ewolucją nas samych, jak i naszej pracy, i metod, po które sięgamy. Oddanie się zawodowej doskonałości poprzez rozwój osobisty i transformację pozostaje głównym celem IBI.

Lata pracy z metodami, które proponujemy i nauczania tysięcy osób, sprawiły, że doskonale rozumiemy, że uzdrowienie zawsze zaczyna się od nas samych – i tu właśnie rozpoczyna się Twoja życiowa podróż z IBI.

Nasze profesjonalne i eksperymentalne szkolenia oraz warsztaty są okazją do głębokiej pracy nad samym sobą, do odkrywania pełnego potencjału siebie jako jednostki oraz potencjału profesjonalnego praktyka pracy z ciałem i oddechem, który za pomocą odpowiednich metod uwalnia innych od bólu i traumy.

Nasz zespół tworzą światowej klasy specjaliści, którzy w pełni wspierają rozwój uczniów, nie tylko w trakcie treningów, ale także poza nimi. Dzielimy się swoimi doświadczeniami na ścieżkach rozwoju zawodowego i osobistego.

„Wierzymy, że kariera w sztuce uzdrawiania jest niekończącym się procesem nauki oraz rozwoju, doświadczania siebie i pogłębiania ucieleśnionej świadomości, co nieustannie przybliża nas do pełni i zdrowia”.

 • 110 lat

  Łączne doświadczenie naszych nauczycieli

 • 500

  Liczba studentów rocznie

 • 40

  Liczba krajów, z których pochodzą studenci

 • 2000+

  Liczba absolwentów na przestrzeni lat

Profesjonalne szkolenia i warsztaty wspierające

IBI oferuje obecnie szeroką gamę wysokiej klasy profesjonalnych szkoleń dla praktyków oraz szereg fakultatywnych programów wspierających prowadzonych przez czołowych, światowych terapeutów i nauczycieli specjalistów.

Profesjonalne szkolenia:

Metody te opierają się na najnowszych badaniach naukowych w obrębie danych dziedzin i są uznawane i/lub akredytowane przez wybrane wiodące organizacje certyfikujące praktyków w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Akredytacje

Wszystkie profesjonalne szkolenia zostały elastycznie podzielone na kilka modułów, dzięki czemu uczniowie mogą uczyć się i integrować w stałym tempie odpowiadającym ich stylowi życia, jak i również rozwojowi osobistemu i zawodowemu. Nasze szkolenia i warsztaty odbywają się w starannie dobranych, pięknych i spokojnych miejscach w Polsce i na Bali. Chcemy stworzy bezpieczną i komfortową przestrzeń która zapewni  dogodne warunki do nauki i osobistego doświadczania uzdrawiania.

Miniaturka opisu treningów Integral Body Institute

Nasza społeczność

Sercem IBI jest nasza stale rosnąca, zżyta społeczność międzynarodowych uczniów i praktyków. Wielu z nich powraca do IBI, aby studiować kolejne metody lub pomagać w szkoleniach. Wiemy, że wiele ludzkich uzdrowień ma miejsce dzięki relacjom i poczuciu przynależności, tak więc szczerze związki i przyjaźni na całe życie, które tworzą się w naszej społeczności, są istotą tego w jaki sposób i dlaczego działamy!

Cenimy każdą osobę, która dołącza do naszego plemienia zachowując w pełni swoją autentyczność oraz która w unikalny sposób przekazuje swoje doświadczenia. Dzielimy się wiedzą, aby praca w która tak bardzo wierzymy stale ewoluowała i przynosiła korzyści jak największej liczbie osób.

Miniaturka opisu społeczności Integral Body Institute

Poznaj naszych nauczycieli

Nisarga Eryk Dobosz

Swoją podróż ku poznawaniu pracy masażem, oddechem i uzdrawianiem, Nisarga rozpoczął od nauki Pranayamy (jogicznego oddychania) w szkole jogi w Warszawie w 1998r. W 2005 r. poszukiwania duchowe i zainteresowanie głębokim wewnętrznym uzdrawianiem przywiodły go po raz pierwszy do Międzynarodowego Ośrodka Medytacyjnego OSHO w Punie, w Indiach, gdzie odkrywał rewolucyjne terapie oddechowe i techniki medytacji. Nauczał ich nieżyjący już hinduski mistrz Osho i jego uczniowie. Pragnienie uczenia się i głębokiego rozumienia ludzkiego ciała i jego języka zaprowadziło Nisargę do źródeł pracy nad integracją umysłu, ciała i ducha.

Przez następne 10 lat podróżował on do różnych miejsc na świecie – w Azji, Europie i Ameryce – w których mieszkał, uczył się i praktykował różne techniki pracy z oddechem i pracy z ciałem oraz techniki medytacji, począwszy od Zen, poprzez nurty takie jak Sufi, Tao, Buddyzm i Tantra,
a skończywszy na przekazach mistrza Osho.

Zdjęcie główne trenera Nisarga Eryk Dobosz
Zdjęcie podczas pracy trenera Nisarga Eryk Dobosz

Od tego czasu sam stał się pełnoprawnym terapeutą i trenerem pracy z ciałem, specjalizującym się w technikach pracy z ciałem, takich jak Biodynamiczny Oddech i Uwalnianie Traumy (ang. Biodynamic Breathwork & Trauma Release System®), Energetyczne Rozluźnienie Powięzi (ang. Myofascial Energetic Release), oraz w masażu Lomi Lomi Nui.

W 2012 r. Nisarga został współzałożycielem i dyrektorem Integral Body Institute. Od tamtej pory Nisarga popularyzuje swoją wiedzę również poprzez ośrodek Body Awareness Institute, który założył w Estonii. Oferuje także szkolenia w zakresie pracy z ciałem i pracy z oddechem na Bali i w Turcji.

Zdjęcie w tle trenera Nisarga Eryk Dobosz

We wszystkim, co robi, widać jego miłość do ludzi. Nisarga przekazuje wiedzę zarówno poprzez lekcje indywidualne, jak i zajęcia grupowe. Służenie ludziom i wspieranie ich na ich drodze do uzdrowienia i wewnętrznego rozwoju jest dla niego źródłem wielkiej radości i spełnienia. Czuje się niezmiernie wdzięczny i zaszczycony, że w ciągu tych wszystkich lat dane mu było pomóc i wyszkolić tysiące osób. Podziwia swoich klientów i uczniów za ich wielką odwagę, siłę i chęć do pracy nad sobą.

Nisarga uważa ludzkie ciało za świątynię, które zasługuje na to, aby traktować je z najwyższym szacunkiem i podziwem. Dlatego też jego praca nabrała wymiaru prawdziwego kunsztu, u podłoża którego znajduje się pragnienie zrozumienia oraz zaufanie do nieskończonej zdolności ciała do samoregulowania się i samouzdrawiania.

Nisarga pasjonuje się promowaniem optymalnego stanu zdrowia poprzez właściwą dietę, ćwiczenia, relaks, a także, co ważne, oddychanie. Jest ucieleśnieniem swoich przekonań, żyjąc w sposób zdrowy i harmonijny, zgodnie ze swoim mottem:

„nie można uczyć innych czegoś, czym się nie jest”.

W IBI Nisarga prowadzi treningi BBTRS, Lomi Lomi Nui oraz warsztaty oddechowe.

Giten Tonkov

Twórca metody BioDynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy BBTRS Współzałożyciel Integral Body Institute oraz dyrektor Instytutu Energii Oddechu (Energy of Breath Institute, http://www.energyofbreath.com) w Nowym Jorku.

Giten urodził się na Ukrainie, a od 1988 roku mieszka w Nowym Jorku, choć liczne podróże czynią z niego obywatela świata. Jego droga ku „samopoznaniu” rozpoczęła się we wczesnych latach 90-tych. Giten posiada szerokie doświadczenie w zakresie terapii ukierunkowanej na pracę z ciałem i oddechem.

Od 1994 roku jest licencjonowanym terapeutą masażu (Szwedzki Instytut Masażu i Terapii w Nowym Jorku), a od 2001 certyfikowanym terapeutą Oddechu (Osho Multiversity, Puna, Indie). Pracował jako terapeuta w Osho Multiversity (Międzynarodowym Ośrodku Medytacyjnym Osho w Punie, w Indiach), gdzie prowadził grupę „Twoje Ciało-Twoje Emocje”. Giten jest Sannjasinem (uczniem indyjskiego mistyka Osho).

Zdjęcie główne trenera Giten Tonkov
Zdjęcie podczas pracy trenera Giten Tonkov

Jest doświadczonym liderem prowadzącym warsztaty i szkolenia na całym świecie. Po ponad 20 latach poszukiwań, nauki i doświadczeń pracy z licznymi klientami, indywidualnie i w grupach, stworzył metodę BioDynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy BBTRS.

Stworzył również unikalną terapię pracy z oddechem na piłce (Breath Work on the Ball™). Obecnie Giten prowadzi szkolenia z „Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy” w Stanach Zjednoczonych, Indiach, na Tajwanie, w Chinach, Rosji, Ukrainie, Kolumbii, Kostaryce i Grecji i innych krajach. Dzięki IBI jest także w Polsce.

Satyarthi Peloquin

Twórca autorskiej metody MER – Mięśniowo Powięziowego Rozluźniania Energetycznego. Satyarthi urodził się w San Francisco w 1952 roku. W młodości był profesjonalnym tancerzem, jednocześnie zafascynowany ludzkim ciałem poznawał tajniki masażu. Studiował także terapię tańcem z Anne Halprin, założycielką tego nurtu. W 1971 roku po raz pierwszy zetknął się z techniką integracji strukturalnej, co zmieniło go fizycznie, ale w jakiś sposób wpłynęło także na jego świadomość.

Technika integracji strukturalnej i terapia tańcem ukierunkowały jego dalsze poszukiwania. W 1973 roku studiował Integrację Ortostatyczną (Postural Integration) i Medycynę Orientalną w Kalifornii, gdzie prowadził też seminaria i oferował indywidualne sesje. W 1976 roku udał się do Osho Commune International (Międzynarodowej Komuny Osho) znajdującej się w miejscowości Pune w Indiach, która w szybkim tempie stała się jednym z największych na świecie ośrodków terapii, pracy z ciałem i medytacji. Tam właśnie nauczył się jej Satyarthi. Przez pewien czas był prywatnym masażystą mistrza Osho.

Zdjęcie główne trenera Satyarthi Peloquin
Zdjęcie podczas pracy trenera Satyarthi Peloquin

Podczas wielu lat nauki i praktyki zdobył szeroki zakres umiejętności. Posiada bogate doświadczenie w opracowywaniu i prowadzeniu szkoleń pracy z ciałem oraz grup osobistego rozwoju. Na całym świecie prowadzi seminaria o Współzależności – Uczenie się Miłości (Learning Love) oraz jest liderem seminariów o nazwie Ścieżka Miłości (Path of Love). Prowadzi też szkolenia, których tematem jest Współuzależnienie (Co-Dependency).

Satyarthi lubi pogłębiać swoją wiedzę i stale się dokształca. Ukończył szkolenia: Integracjia Ortostatyczna (Postural Integration), Integracja Strukturalna (Structural Integration), Terapia Czaszkowo-Krzyżowa (Craniosacral Therapy), Visceral Manipulation (masaż organów wewnętrznych), Masaż Ajurwedyjski, Nastawiania Kręgosłupa (Spinal Manipulation), Uwalnianie Stawów (Joint Release), Neo Reichian Metods (metody terapeutyczne opracowane na podstawie badań Wilhelma Reich’a), Terapia Współzależności – Uczenie się Miłości (Learning Love), Ścieżka Miłości (Path of Love), Ustawienia Hellingerowskie (Family-Constellations), Doświadczanie Somatyczne (Somatic Experiencing – Uzdrawianie Traum).

Satyarthi znany jest ze swojego poczucia humoru i wrażliwości w pracy z klientem oraz podczas szkoleń. Jest autorem dwóch książek: „Living in Balance” („Życie w Harmonii”) i „Stretches for Rebalancers” („Rozciągnie dla Terapeutów”).

Zdjęcie w tle trenera Satyarthi Peloquin

Simon Calder

Twórca metody Qigong Life Force Dynamics. Simon już w wieku 5 lat brał udział w praktykach wschodnich podejść. Zaczynał od praktyki judo i elementów uważności w odniesieniu do świadomości ciała i współczującego szacunku wobec innych. W wieku 13 lat został przedstawiony mnichowi benedyktyńskiemu, który wprowadził go do zachodnich nauk duchowych Teilharda de Chardin i innych zachodnich ezoterycznych systemów oświecenia.

Mając 17 lat rozpoczął naukę u taoistycznego Mistrza z Chin, Choy, który nauczył go taoistycznej perspektywy pojmowania życia i mindfulness, Chi-Kung oraz dbania o wewnętrzną energię.

Simon studiował malarstwo i projektowanie graficzne oraz prowadził studio artystyczne w Art College, jednak wyjechał z Wielkiej Brytanii, aby na stałe związać się z Azją, poznając ten kontynent podczas licznych podróży. Studiował w Indiach, Tajlandii, Nepalu, Malezji i na Bali.

Zdjęcie główne trenera Simon Calder
Zdjęcie podczas pracy trenera Simon Calder

Praktykował z szamanami i joginami w Nepalu, u chińskich mistrzów w Malezji i na Bali oraz z joginami i nauczycielami tantrycznymi w Indiach i na Bali. Efektem tych podróży i praktyk jest głębsze zrozumienie własności i powiązań pomiędzy Uważnością a matrycą powięziowo- mięśniową. Dzielenie się tym zrozumieniem, kultywowanie go poprzez Jogę Jin, Chi-Kung i Uważność stało się pasją Simona na drodze do wolności poprzez współczucie i zrozumienie z poziomu umysłu i ciała. Obecnie przekazuje tajniki Qigong Life Force Dynamics studentom w Indiach, Wielkiej Brytanii, Tajlandii, na Bali, oraz pod szyldem IBI w Polsce.

Zdjęcie w tle trenera Simon Calder

Więcej informacji: www.lifeforceqigong.com

Prema McKeever

Prema jest terapeutką pracującą w nurcie somatycznym. Jest facylitatorką grup i nauczycielką, która posiada ponad 20 lat doświadczenia w praktykach medycyny wschodu, medytacji i pracy w uwalnianiu emocjonalnym, a także w terapiach opartych na ciele/umyśle. Jej praca polega na byciu przewodnikiem w podróży ku poznaniu siebie w pełni.

Doświadczenie pracy w nurcie medycyny chińskiej i kontakt z tysiącami pacjentów uświadomił jej, że kluczowa dla naszego zdrowia fizycznego jest praca nad zdrowiem emocjonalnym. Szukając sposobów, żeby pomóc sobie i swoim pacjentom uwolnić nagromadzoną w ciele traumę, studiowała metodę BioDynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy u twórcy metody, Gitena Tonkova.

Zdjęcie główne trenera Prema McKeever
Zdjęcie podczas pracy trenera Prema McKeever

Odbyła także szkolenia z zakresu Somatic Experiencing®, Hakomi (psychoterapia skupiona na ciele na podstawie felt sense), Bodynamics i wielu innych, uzdrawiających podejść, takich jak: Tantra, pulsacja i bioenergetyczna terapia czakr. Jej własna osobista podróż poprowadziła ją do domów szamanów w dżungli w Peru, spotkań sufickich w Turcji, aż do aszramów w Indiach.

Prema wciąż uczy się nowych umiejętności i pogłębia swoją własną pracę uzdrawiania. W indywidualnych sesjach i w pracy z grupami skupia się na uwalnianiu traumy z naszych ciał, aby móc stworzyć zdrowsze, bardziej autentyczne i pełne pasji życie. Prema prowadzi sesje szkoleniowe oraz kursy i treningi BBTRS głównie w Kanadzie, ale dzięki IBI odwiedza także Polskę.

Zdjęcie w tle trenera Prema McKeever

Więcej informacji: www.sacredinquiry.com