fbpx
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Zdjęcie główne artykułu Moc służenia: Sięganie do źródła wspaniałości

Moc służenia: Sięganie do źródła wspaniałości

Tekst z serii “Kroniki Holistycznego Uzdrawiania: odżywianie ciała, umysłu i duszy w drodze do zdrowia” Nisargi Eryka Dobosza

Witajcie poszukiwacze uzdrowienia i samopoznania!

Na przestrzeni lat, w trakcie mojej 25-letniej podróży terapeuty specjalizującego się w pracy z ciałem i oddechem, często zadawano mi pytanie: „W jaki sposób znajdujesz w sobie energię i wytrzymałość, by podróżować po świecie i pracować z tysiącami osób – zarówno online, jak i na żywo?”. Odpowiedź jest dla mnie prosta: celem jest dawanie, celem jest pełnienie służby.

W mojej profesji wierzymy, że dawanie to otrzymywanie, a służba jest wspaniałym osiągnięciem. Nasza własna podróż jest napędzana przez niezachwiane angażowanie się w służbę, ku najwyższemu celowi oraz postępowi osób, z którymi wchodzimy w interakcje. To głębokie zrozumienie, że kiedy dajemy od siebie bez oczekiwań, korzystamy z nieskończonego źródła energii i kreatywności

Dokładnie pamiętam czas niezwykłej podróży, polegającej na nauczaniu setek ludzi w formie intensywnych, odbywających się w pięciu różnych krajach, szkoleniach na żywo, z których każde trwało 5-7 dni. Wszystko to musiało się zmieścić w okresie zaledwie dwóch miesięcy. Powiedzenie, że było to ekscytujące i wymagające przedsięwzięcie jest tu, delikatnie mówiąc, niewystarczające. Pod koniec tego maratonu służby nie czułem się jednak wyczerpany, a zaskakująco świeży i głęboko zadowolony.

Zdałem sobie sprawę, że sekret mojej nieustającej energii i witalności tkwi w moim niezachwianym połączeniu z własnym źródłem, z wizją i celem. Celem tym jest właśnie służba i tworzenie obszaru intymności, w której inni będą mogli uzdrawiać i przekształcać swoje życie. Zrozumienie tego, jak prawdziwie magiczne jest bezwarunkowe dawanie, jaką magię niesie ze sobą rozszerzanie naszego wsparcia i poświęcanie się służbie, zmieniło kierunek mojej pracy oraz kierunek mojego życia.

Oddając się aktom bezinteresownego dawania i służby, odkrywamy w sobie zdolność przenoszenia gór. Stajemy się liderami, a także źródłem inspiracji dla innych. Ale wszystko to zaczyna się od kochania siebie oraz swojej społeczności. Dopiero z tej miłości możemy wyciągnąć pomocne dłonie do potrzebujących. Pozostając w służbie, łączymy się z nieskończonym źródłem kreatywności oraz pogłębiamy i poszerzamy studnię naszego własnego potencjału.

Najwspanialszą służbą, jaką możemy zaoferować światu, jest autentyczna ekspresja własnego celu oraz chęć nieskrępowanego dzielenia się nim. Nasza podróż – czy to w roli terapeuty, czy osoby prowadzącej pracę z ciałem lub pracę z oddechem – staje się bardziej znacząca i satysfakcjonująca, jeśli kierujemy się w niej zasadami służby. Służąc, odkrywamy prawdziwą istotę człowieczeństwa – zdolność do uzdrawiania, inspirowania i odmieniania życia.

Podsumowując, służba to prawdziwe osiągnięcie wspaniałości. Poprzez dawanie oraz poprzez służbę docieramy do źródła własnego potencjału i kreatywności. Łączymy się z nieskończonym źródłem energii i inspiracji, które pozwala nam poradzić sobie z wyzwaniami napotykanymi na obranej przez nas ścieżce (czego sam doświadczyłem w moich 25-ciu latach praktyki terapeutycznej). Pamiętajmy zatem, że nasza prawdziwa wielkość i wspaniałość objawia się właśnie w służbie, którą pełnimy wobec innych.

Dzięki służbie łączymy się nie tylko z naszym najgłębszym Ja, ale też z niewyczerpanym źródłem kreatywności i miłości, które mogą odmienić świat.

Z serdecznym współczuciem i poświęceniem,

Twój Nisarga

Po więcej śledź facebookowy profil Nisargi – kliknij tutaj

 

Autorem tekstu jest Nisarga Eryk Dobosz – założyciel Integral Body Institute, trener pracy z ciałem i oddechem, terapeuta masażu, certyfikowany w wielu technikach, specjalizujący się w Biodynamicznym Oddechu i Uwalnianiu Traumy (BBTRS), Mięśniowo Powięziowym Uwalnianiu Energetycznym (MER) oraz terapii czaszkowo-krzyżowej i Lomi Lomi Nui.

Udostępnij ten artykuł

Skomentuj

Obecnie nikt nie napisał jeszcze żadnego komentarza. Możesz być pierwszym komentującym!