fbpx
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Zdjęcie główne artykułu Uzdrawianie pasa miednicy: pośladki, brzuch, stawy biodrowe, jajniki i macica

Uzdrawianie pasa miednicy: pośladki, brzuch, stawy biodrowe, jajniki i macica

Jeśli jakikolwiek  segment ciała jest odcięty, prawdopodobieństwo zamknięcia się miednicy jest prawie nieuniknione. Tak jak w przypadku innych segmentów ciała, usztywnienie w miednicy ma swój powód. W jej blokowanie zaangażowanych jest wiele mięśni, w tym mięsień lędźwiowy, mięsień prosty brzucha, pachwiny, mięsień łonowo-guziczny i mięsień pośladkowy większy.  „Otwieranie” miednicy nie jest trudne, ale nie pomogą żadne, nawet liczne ćwiczenia fizyczne czy zachęty emocjonalne czy jakakolwiek siła jeśli nie zostanie rozwiązany komponent emocjonalny.

Blokady miednicy są wywołane przez traumę emocjonalną i/lub fizyczną. Z pewnością każde nadużycie seksualne w jakimkolwiek wieku powoduje zamknięcie się miednicy. Są również mniej znane traumy dotyczące ciała/umysłu takie jak dziecięcy trening czystości, który może w ogromnym stopniu wpłynąć na nas. Ponadto, kara za ciekawość seksualną czy masturbację w okresie dziecięcym często sprzyja wywołaniu uczucia winy i wstydu. Te uczucia stanowią wzorce usztywnienia miednicy oraz strach i wstyd przed uczuciami seksualnymi.

U kobiet macica stanowi jedno z typowych miejsc utrzymywania napięcia emocjonalnego. Może to wywoływać blokadę i powodować brak pożądania seksualnego. Blokada w miednicy może obniżyć naturalny poziom uczuć, emocji i odczuć erotycznych w miednicy. Uzdrawianie tej blokady poprzez pracę z ciałem w Masażu Mięśniowo-Powięziowym z Uwalnianiem Energetycznym (MER) może stanowić fundament do niezwykłego otwarcia i przebudzenia uczuć seksualnych.

Jest cały szereg przyczyn, które sprawiają, że nasze ciała wycofują się i zamykają w miarę jak my dorastamy. Każdy z nas ma jakiegoś rodzaju usztywnienie w swoim ciele, zwłaszcza w miednicy. A jednak z pewnością nie zjawiliśmy się na tym świecie powstrzymując nasz przepływ życia czy naszą seksualność. Jakoś tak się stało i stało się tak z jakiegoś powodu, że nauczyliśmy się go ograniczać. Ale nie musimy w tym trwać.

Kiedy wzorce usztywnienia zostaną rozwiązane, możemy znów doświadczyć większej integracji. Nasze ciała mogą pomieścić więcej przepływu energii tak abyśmy czuli się bardziej żywi i mieli w sobie większą obecność. Dzięki takiemu otwarciu nasza energia może przepływać przez całe ciało uzdrawiając stare traumy i zranienia i odnajdując prawdziwe znaczenie holistycznego podejścia.

W szkoleniu MER będziemy uzdrawiać nasze rany w miednicy i będziemy się uczyć leczyć rany innych ludzi.

Autor artykułu: Satyarthi Peloquin, twórca metody Mięśniowo Powięziowe Uwalnianie Energetyczne

Myofascial Energetic Release

Udostępnij ten artykuł

Skomentuj

Obecnie nikt nie napisał jeszcze żadnego komentarza. Możesz być pierwszym komentującym!