fbpx
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Zdjęcie główne artykułu Uzdrowicielskie dłonie: głęboka sztuka dotyku i masażu w Twojej podróży do zdrowia

Uzdrowicielskie dłonie: głęboka sztuka dotyku i masażu w Twojej podróży do zdrowia

Tekst z serii „Kroniki Holistycznego Uzdrawiania: odżywianie ciała, umysłu i duszy w drodze do zdrowia” Nisargi Eryka Dobosza

 

Witajcie poszukiwacze uzdrowienia i samopoznania!

Mimo ponad dwudziestoletniego doświadczenia w pracy z metodą Mięśniowo Powięziowego Uwalniania Energetycznego (MER) oraz masażem Lomi Lomi Nui, wciąż zaskakuje mnie niesamowita moc dotyku w drodze do zdrowia.

Już od momentu narodzin, dotyk staje się fundamentalną częścią naszego istnienia. Nasze przetrwanie jako niemowląt zależy od kochającego dotyku matki i tej wyjątkowej intymności i bliskości łączącej ją z dzieckiem.

Dotyk to nie tylko zwykłe doznanie – to głęboki sposób komunikacji, który łączy nas zarówno z samymi sobą, jak i z innymi.

Przez lata na własne oczy obserwowałem transformujący wpływ dotyku na niezliczoną liczbę osób. Potwierdzają go już badania nad wcześniakami. Wykazały one, że dzieci, które podczas pobytu w inkubatorze otrzymywały pielęgnujący dotyk, miały w kolejnych latach zdecydowanie lepsze wyniki, niż te pozbawione tego niezbędnego kontaktu.

Co ciekawe i warte podkreślenia, ten znaczący wpływ dotyku nie zmniejsza się wraz z wiekiem. Wręcz przeciwnie – dotyk staje się jeszcze ważniejszy w kształtowaniu naszego ogólnego poczucia bezpieczeństwa, zaufania i bliskości.

Podkreślmy, że wykwalifikowany masażysta lub praktyk metody MER nie tylko potrafi łagodzić fizyczne napięcie, ale także regulować układ nerwowy, rozpuszczając stres i umożliwiając uwolnienie nagromadzonych w ciele emocji i wspomnień.

Podczas sesji nierzadko pojawiają się emocje, co daje nam możliwość głębokiego zanurzenia się w samopoznanie i uzdrowienie. Poprzez sztukę dotyku zaczynamy uwalniać to, co już nam nie służy, torując drogę do osobistego rozwoju i transformacji.

Jednak to jeszcze nie koniec korzyści dotyku. Wzmacnia on również nasze relacje z innymi. Doświadczając dzięki dotykowi większego spokoju wewnętrznego, stajemy się lepiej przygotowani do łączenia się z otaczającymi nas ludźmi i do okazywania im empatii.

Dotyk jest jak otwieranie portalu do współczucia i zrozumienia, które wykraczają poza to, co wypowiadamy za pomocą słów.

Zawsze podkreślam, że w świecie, który staje się coraz bardziej zdigitalizowany, nie wolno nam przeoczyć potęgi kontaktu międzyludzkiego dokonującego się właśnie poprzez dotyk. Bardzo łatwo jest zagubić się w wirtualnych interakcjach, ale prawdziwa magia dzieje się, gdy angażujemy się w prawdziwy kontakt fizyczny.

Zatem, jeśli jeszcze nie odkryłeś transformującej mocy dotyku i masażu, z całego serca zachęcam Cię do spróbowania. Poszukaj doświadczonego praktyka, który zna i rozumie sztukę MER i będzie potrafił stworzyć pielęgnującą przestrzeń do Twojego uzdrowienia.

Jako doświadczony praktyk pracy z ciałem i masażystka, po wielu latach pracy, mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że dotyk to coś więcej niż tylko czynność fizyczna. Dotyk to wyraz serca. Poprzez swoją pracę staram się przekazywać bezwarunkową miłość i współczucie, zapewniając prawdziwie transformujące doświadczenie, które dotyka ciała, ale także i duszy.

Nie wahaj się wyruszyć w podróż do samopoznania i zdrowia poprzez magię uzdrawiających dłoni. Rozpocznijmy tę przygodę wspólnie!

 

Z serdecznym współczuciem i poświęceniem,

Twój Nisarga

Po więcej śledź facebookowy profil Nisargi – kliknij tutaj

 

Autorem tekstu jest Nisarga Eryk Dobosz – założyciel Integral Body Institute, trener pracy z ciałem i oddechem, terapeuta masażu, certyfikowany w wielu technikach, specjalizujący się w Biodynamicznym Oddechu i Uwalnianiu Traumy (BBTRS), Mięśniowo Powięziowym Uwalnianiu Energetycznym (MER) oraz terapii czaszkowo-krzyżowej i Lomi Lomi Nui.

Udostępnij ten artykuł

Skomentuj

Obecnie nikt nie napisał jeszcze żadnego komentarza. Możesz być pierwszym komentującym!